7 współczesnych cudów, których nauka nie potrafi wyjaśnić

Wielu chrześcijan przestało wierzyć w cuda. Dla nich era cudów należy do wczesnego kościoła, kiedy to budzące respekt wydarzenia, takie jak rozstąpienie się Mojżesza z morzem czerwonym, narodziny z dziewicy i powstanie Jezusa z martwych, potwierdziły autentyczność i boską naturę Boga i Jezusa. Ale to, że nie obserwujemy dziś zjawisk o biblijnych rozmiarach, nie oznacza, że Bóg porzucił działalność w dziedzinie cudów. Od drugiej szansy na życie do naukowo niewyjaśnionych tajemnic, te prawdziwe historie przypominają, że Bóg działa we współczesnych czasach i że nigdy nie wolno nam porzucać nadziei i wiary.

Tajemniczy głos doprowadził ratowników do odnalezienia dziecka, które przeżyło 14 godzin w zatopionym samochodzie.

W marcu 2015 roku, Lynn Jennifer Groesbeck, 25, straciła kontrolę nad swoim samochodem i wylądowała w lodowatej rzece Spanish Fork w Utah.

Czternaście godzin później, pierwsi respondenci znaleźli jej 18-miesięczną córkę, Lily, w foteliku samochodowym wiszącym do góry nogami tuż nad lodowatą wodą rzeki.

Przed znalezieniem Lily, zarówno policjanci jak i strażacy donoszą, że słyszeli dorosły głos krzyczący „Pomóż mi!” z wnętrza samochodu.

Odkryli, że głos ten nie mógł pochodzić od młodej matki, która prawdopodobnie zmarła w wyniku uderzenia.

Ratownicy nadal nie potrafią wyjaśnić głosu ani tego, jak dziewczynka przeżyła wisząc do góry nogami przez 14 godzin w ujemnych temperaturach, nie będąc ubraną na zimno.

Kobieta, która wróciła do życia po braku pulsu przez 45 minut.

Ruby Graupera-Cassimiro, 40, padła nieprzytomna z powodu rzadkiego zatoru płynem owodniowym podczas cesarskiego cięcia we wrześniu 2014 roku w Boca Raton Regional Hospital na Florydzie.

Lekarze próbowali ożywić Graupera-Cassimiro przez trzy godziny. Po 45 minutach bez pulsu, lekarze zdecydowali się zaprosić jej rodzinę na salę operacyjną, aby powiedzieć ostatnie pożegnanie.

Wtedy nastąpiło to, co lekarze nazywają „cudem” – jej serce zaczęło bić samodzielnie.

Graupera-Cassimiro wyjawiła, że podczas tego doświadczenia czuła, że unosi się wzdłuż tunelu i widziała duchowe istoty, w tym swojego ojca, otoczone światłem.

Jeszcze bardziej niesamowite jest to, że Graupera-Cassimiro nie doznała żadnych uszkodzeń mózgu i w pełni powróciła do zdrowia. Jej córeczka jest również zdrowa i szczęśliwa.

Chłopiec, który wpadł do lodowatego strumienia, został reanimowany po prawie dwóch godzinach reanimacji.

Gardell Martin, 22-miesięczny, bawił się z rodzeństwem poza domem swoich rodziców w Mifflinburgu, PN, w marcu 2015 roku, kiedy wpadł do tryskającego potoku z wodą o temperaturze 34 stopni.

Gardell został znaleziony ćwierć mili dalej przez sąsiada, nieprzytomny i bez pulsu. Personel ratunkowy został wezwany na miejsce zdarzenia i natychmiast rozpoczął wykonywanie resuscytacji, która trwała nieprzerwanie przez 101 minut, gdy transportowano go karetką i helikopterem do szpitala.

Temperatura jego ciała po przyjeździe wynosiła 77 stopni, znacznie poniżej normalnej temperatury 98,6 stopni. Po tym jak lekarze stopniowo ogrzewali chłopca przez 24 godziny, ten w zadziwiający sposób obudził się bez żadnych widocznych oznak uszkodzenia neurologicznego.

Siła modlitwy wspólnotowej wywołała cud uzdrowienia, którego lekarze nie potrafią wyjaśnić.

Koniec Graysona Kirby’ego wydawał się nieunikniony, gdy w czerwcu 2014 roku został wyrzucony z samochodu demolition derby na Mid-Atlantic Power Festival w Ruckersville, VA.

Wypadek pozostawił go w śpiączce. Jego płuca zostały zmiażdżone i prawie każda inna kość w jego ciele została złamana. Jego mózg również doznał wielu udarów i krwotoków, a nerki szwankowały. Gdyby się obudził, prawdopodobnie – mówiąc wprost – byłby warzywem.

Ale jego rodzina nie chciała się poddać i zwróciła się do modlitwy. Tysiące ludzi z okolicy i spoza niej utrzymywało Kirby’ego w swoich myślach i modlitwach, a także nosiło czerwone koszulki, aby pokazać wsparcie dla rannego mężczyzny.

W ostatniej próbie ożywienia Kirby’ego, lekarze podłączyli go do maszyny używanej zwykle dla pacjentów po przeszczepach, a nie dla pacjentów po urazach. Czy to dzięki boskiej interwencji, czy interwencji medycznej (lub obu), udało się.

Dziesięć dni po wypadku Kirby otworzył oczy i wypowiedział do ojca słowa: „Kocham cię”.

Lekarze nie mogli w to uwierzyć i Kirby też nie.

„Jestem pokorny, jestem wdzięczny, po prostu zdumiony” powiedział Kirby. „Wiem, że Bóg mnie uratował. Wiem, że modlitwa i wiara mnie uratowały”.

Watykan potwierdza, że chłopiec z Kolorado został uzdrowiony przez zakonnicę zza grobu.

Kościół rzymskokatolicki ma sztywny, sformalizowany proces weryfikacji podczas oceny cudów, które są definiowane jako boskie wydarzenia, które nie mają naturalnego lub naukowego wyjaśnienia. Badanie pojedynczego cudu może trwać latami.

Po 14-letnim procesie Watykan wydał werdykt w sprawie nagłego uzdrowienia młodego chłopca z wyniszczającej choroby przewodu pokarmowego: To był cud.

Lekarze próbowali wszystkiego: antybiotyków, diety i testów. Ale wydawało się, że nic nie może powstrzymać 4-letniego Luke’a Burgie przed dosłownym wyniszczeniem w 1998 roku.

Osiem do dziesięciu gwałtownych ataków biegunki, których doświadczał codziennie przez sześć miesięcy, zmusiło go do rezygnacji z przedszkola. Gdy lekarze zaczęli podejrzewać raka, matka chłopca, pobożna katoliczka, zaczęła szukać lekarstwa poza medycyną. Poprosiła zakonnice o modlitwę za Łukasza.

Siostra Margaret Mary Preister i nieżyjąca już siostra Evangeline Spenner wiedziały, co robić. Poprosiły o interwencję założycielkę swojego zakonu, Matkę Teresę Bonzel, niemiecką zakonnicę, która żyła 100 lat temu. Zakonnice modliły się nowenną, dziewięciodniowym czuwaniem, prosząc Bonzel o uzdrowienie Luke’a.

Gdy tylko ich nowenna została zakończona, Luke obudził się, a jego żołądek już go nie bolał. Choroba nigdy nie powróciła.

„Od razu wiedziałam, że to był cud” – powiedziała matka Jan Burgie.

Bóg pokazuje człowiekowi moc małżeństwa podczas wstrzymywania życia.

Wszyscy słyszeliśmy, że żonaci ludzie żyją dłużej. Ale dla pewnego człowieka małżeństwo dosłownie uratowało mu życie.

Donnie Register pracował przy kasie w swoim sklepie znajdującym się w Antique Market w Jackson, Miss, kiedy weszło dwóch mężczyzn, którzy trzymali go na muszce i żądali pieniędzy.

Strzał został oddany w głowę Registera, który wyrzucił ręce do góry. Co ciekawe, jego obrączka odbiła pocisk. Kawałki pocisku utkwiły w jego szyi i palcach, ale żadne z jego obrażeń nie było śmiertelne.

Register, który jest żonaty od 38 lat, nie przypisuje tego szczęściu. Wierzy, że jego małżeństwo uratowało mu życie.

„Wiedziałem, że bycie żonatym to dobra rzecz”, powiedział. „Nie wiedziałem tylko, że jest aż tak dobra”.

Jego żona daje Bogu cały kredyt i mówi, że ta historia jest dobrym przypomnieniem, że mężczyźni powinni zawsze nosić swoje obrączki.

Papież Franciszek dokonuje rzadkiego cudu krwi.

Papież Franciszek

Papież Franciszek często nazywany jest papieżem niespodzianek. Czy może być również papieżem cudów?

Św. Gennaro został zamęczony w 305 roku n.e. Dziś Gennaro jest patronem Neapolu. Podczas trzech świąt ku czci św. Gennaro obchodzonych każdego roku, wierzy się, że wystarczająca modlitwa może upłynnić fiolkę zawierającą zaschniętą krew świętego.

Podczas mszy odprawianej 21 marca 2015 r. fiolkę podano papieżowi Franciszkowi. Kiedy papież ucałował fiolkę, krew na wpół skropliła się. Kardynał nazwał niewytłumaczalne naukowo skroplenie cudem.

Był to pierwszy przypadek skroplenia krwi przez papieża od 1848 roku, kiedy to uczynił to przed papieżem Piusem IX.

Te historie są potężnymi przypomnieniami, że nic nie jest niemożliwe, gdy chodzi o Boga.

W Biblii Jezus powiedział: „Jeśli macie wiarę tak małą jak ziarnko gorczycy, możecie powiedzieć tej górze: 'przesuń się stąd na tam’, a przesunie się.” (Mateusz 17:20).

Cuda dzieją się, gdy wierzysz w Boga. Twoja wiara może przenosić góry.

(Visited 122 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *