Biblie dla dzieci i nie tylko. Z jakiej okazji kupić Biblię na prezent?

Biblia (inaczej Pismo Święte) jest zbiorem ksiąg spisanych pierwotnie w językach aramejskim, hebrajskim oraz greckim, które przez chrześcijan i żydów są uznawane za natchnione przez Boga. Poza tradycyjnym jej wydaniem, na rynku spotkać można także biblie dla dzieci. Czym biblia dla najmłodszych różni się od klasycznego Pisma Świętego? Na jaką okazję może zostać zakupiona biblia dla dzieci?

Biblia (inaczej Pismo Święte) jest zbiorem ksiąg spisanych pierwotnie w językach aramejskim, hebrajskim oraz greckim, które przez chrześcijan i żydów są uznawane za natchnione przez Boga. Poza tradycyjnym jej wydaniem, na rynku spotkać można także biblie dla dzieci. Czym biblia dla najmłodszych różni się od klasycznego Pisma Świętego? Na jaką okazję może zostać zakupiona biblia dla dzieci?

Na sklepowych półkach dostępne są zarówno wydawnictwa, które pod względem chronologii wiernie odwzorowują Pismo Święte, jak i książki w formie zbioru opowieści lub lub takie, które prezentują poszczególne postaci biblijne. Biblie dedykowane najmłodszym czytelnikom są napisane prostym, przystępnym językiem. Często zawierają one komentarz biblijny ułatwiający zrozumienie zawartych w nich informacji.

Najlepsza biblia dla młodych, kilkuletnich dzieci to ta w obrazkach. Tym, co ją wyróżnia są wielobarwne, przykuwające wzrok ilustracje zachęcające do zagłębienia się w jej treść. Dodatkowo, zawierać może ona także otwierane okienka czy rysunki do pokolorowania. Godna polecenia jest także biblia dla młodzieży z różnego rodzaju zagadkami, quizami, łamigłówkami czy krzyżówkami pozwalającymi na usystematyzowanie treści zawartych na jej kartach.

Biblie na chrzest

Z jakiej okazji można kupić dziecku Pismo Święte? Niezwykle popularnym upominkiem są biblie dla dzieci na chrzest. Młodemu chrześcijaninowi przystępującemu do tego sakramentu, Pismo Święte mogą wręczyć zarówno rodzice chrzestni, jak i dziadkowie. Biblie na chrzest to ponadczasowe podarunki, które nigdy nie wychodzą z mody. Nadają się one zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Takie okolicznościowe Pismo Święte idealnie podkreśla charakter uroczystości. Ze względu na pamiątkowy charakter, z pewnością pozostanie z dzieckiem na długie lata, przypominając mu o tym wyjątkowym wydarzeniu.

Biblia na komunię

Równie dużą popularnością cieszą się biblie dla dzieci na Komunię. Dobra biblia na komunię to zarówno jej tradycyjne wydanie, jak i to w formie komiksu czy uzupełnione o różnego rodzaju didaskalia, ciekawostki, komentarze lub grafiki. Aby nadać Pismu Świętemu unikalnego charakteru, warto postawić na wydanie personalizowane. Przykładem może być biblia na komunię z grawerem, w pudełku lub szkatułce czy z naklejką. Tego typu prezentowe Pismo Święte zawiera najczęściej imię dziecka, datę przyjęcia przez niego sakramentu oraz dedykację od osoby wręczającej taki podarunek.

(Visited 127 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *