Jaki prezent wręczyć osobie wierzącej?

Wielu Polaków chętnie otrzymuje i równie chętnie wręcza podarunki. Pewne problemy może stwarzać zakup podarunku dla osoby wierzącej, która najbardziej docenia prezenty o charakterze religijnym. W tym przypadku nie sprawdzą się standardowe prezenty w postaci czekoladek, kwiatów czy domowych dekoracji – prezent dla osoby wierzącej powinien mieć bardziej religijny charakter, jednocześnie pozostając podarunkiem praktycznym, z którego osoba obdarowana będzie chętnie i często korzystała. Oto nasze propozycje podarunków, które doceni każda osoba blisko związana z kościołem i przestrzegająca jego nauk.

Różaniec – najlepszy prezent dla wierzącego i praktykującego katolika

Każda osoba wierząca regularnie praktykuje modlitwę. Jest to najlepszy sposób na nawiązanie bliskiej relacji z Bogiem oraz wyproszenie łask dla siebie i swoich najbliższych. Jedną z najbardziej lubianych i regularnie praktykowanych przez Polaków modlitw jest różaniec – modlitwa skierowana do Matki Boskiej, którą można odmawiać w praktycznie każdej wolnej chwili. Aby ułatwić wiernym jej praktykowanie, stworzony został różaniec – idealny pomysł na prezent dla osoby wierzącej.

Różaniec to klasyczny podarunek, który możemy wręczyć na każdą okazję. Dla kobiet świetnie sprawdzi się ozdobny różaniec z kolorowymi koralikami, którego estetyka będzie stanowiła dodatkową zachętę do modlitwy i znalezienie na nią czasu podczas dnia. Dla panów warto natomiast wybierać minimalistyczne różańce, wykonane z naturalnego drewna lub kamieni. Dzieci z kolei uraduje kompaktowy różaniec utrzymany w ich ulubionej kolorystyce.

Ciekawym i wartym wzięcia pod uwagę prezentem dla osoby wierzącej będzie także praktyczny różaniec w formie bransoletki na rękę. Świetnie sprawdzi się zarówno dla niej, jak i dla niego, jest dyskretny oraz pozwala na modlitwę także poza domem, co docenią zwłaszcza osoby zabiegane, które z trudem znajdują wolną chwilę na modlitwę podczas dnia. Różaniec na rękę to doskonały i oryginalny prezent dla osoby wierzącej, który doceni każda osoba regularnie odmawiająca modlitwę różańcową!

Oryginalny prezent dla osoby wierzącej do domu

dłonie trzymające różaniec

Równie ciekawym i oryginalnym pomysłem na prezent dla osoby wierzącej mogą okazać się świece zapachowe. Za ich pomocą można wprowadzić do domowego wnętrza klimatycznego nastroju i przyjemnego zapachu, sprzyjającego modlitwie, kontemplacji i relaksowi. Osoby wierzące szczególnie docenią otrzymanie świec z serii „Zapachy biblijne”, których delikatna woń nawiązuje do klimatów oraz wydarzeń opisanych w Piśmie Świętym. Wśród nich znajdziemy takie zapachy, jak m. in. winne grona, drzewo sandałowe i cedr, kadzidło i mirra i wiele innych. Świece świetnie sprawdzą się na prezent na Święta Bożego Narodzenia, a także na wiele innych okazji.

Na prezent dla osoby wierzącej warto wybierać także literaturę religijną. Książki omawiające ważne zagadnienia natury religijnej, pięknie oprawione i wydane Pismo Święte czy Biblia dla najmłodszych to tylko niektóre z książkowych pomysłów na prezent, które doceni każdy katolik. Książki religijne są dostępne zarówno w tradycyjnym wydaniu papierowym, jak i w wersji elektronicznej. Audiobooki okażą się doskonałym prezentem dla osób starszych, które mają problemy z czytaniem, a także młodych ludzi, którzy nie mają czasu na czytanie w tradycyjnej formie.

(Visited 122 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *