Jakie krzyże drewniane warto wybrać do powieszenia na ścianie?

Krzyż to symbol chrześcijaństwa, który powinien znaleźć się na ścianie w każdym katolickim domu. Można umieścić go w niemal każdym pomieszczeniu – salonie, sypialni czy pokoju dziecka. Powinien być dobrze widoczny. To znak, że dla domowników Bóg jest bardzo ważny. Na jaki drewniany krzyż na ścianę warto się zdecydować? Co trzeba wziąć pod uwagę przy jego zakupie?

Czym charakteryzują się drewniane krzyże na ścianę?

Krzyże drewniane wykonywane są z różnych rodzajów drewna. W ofercie internetowej hurtowni z dewocjonaliami https://jakobczak.pl/krzyze-drewniane znaleźć można głównie krzyże wykonane z drewna bukowego i ze sklejki olchowej. Są one lakierowane, co zapewnia im wysoką odporność na różne czynniki zewnętrzne. 

Wykonane z drewna krzyże na ścianę są nie tylko bardzo estetyczne, ale i wytrzymałe. Mogą z powodzeniem posłużyć przez wiele długich lat. Na który model warto się zdecydować?

Co wziąć pod uwagę przy zakupie drewnianego krzyża na ścianę?

Drewniane krzyże na ścianę pod wieloma względami wygrywają np. z krzyżami metalowymi. Trzeba przyznać, że mają w sobie sporo uroku. Dlatego niezmiennie od lat cieszą się na rynku bardzo dużą popularnością. Na jaki drewniany krzyż na ścianę warto się zdecydować?

To w dużej mierze kwestia indywidualnych upodobań. Wiele osób stawia na klasyczne krucyfiksy. Są to drewniane krzyże z umieszczoną na ich figurką Jezusa Chrystusa. Przypominają one o cierpieniach Syna Bożego na krzyżu i są symbolem nadziei na odkupienie grzechów. Jednak równie dobrze zdecydować się można na prosty krzyż bez figury Jezusa. To świetny wybór dla wszystkich miłośników klasyki. 

Z pewnością bardzo ciekawą propozycją są drewniane krzyże połączone z drogą krzyżową. Zazwyczaj wieszane są w kościołach i na plebaniach, ale równie dobrze sprawdzają się w domach i mieszkaniach prywatnych. Warto poza tym zwrócić uwagę na nowoczesne krzyże drewniane z laserowymi wycięciami. Także i one mają swoich zwolenników.

Przy wyborze drewnianego krzyża na ścianę spore znaczenie ma nie tylko jego wygląd, ale i wielkość. Trzeba go dopasować do miejsca, w którym ma docelowo zawisnąć. Nad drzwiami zazwyczaj mieści się stosunkowo niewielki krzyż, ale już w salonie pozwolić sobie można na zawieszenie znacznie większego modelu – oczywiście w granicach rozsądku. 

Krzyż powinien znaleźć się w każdym chrześcijańskim domu jako symbol wiary domowników. Doskonałym wyborem są w tym przypadku krzyże wykonane z naturalnego drewna. 

(Visited 17 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *