Modlitwa do św. Antoniego od spraw beznadziejnych – modlitwy

Modlitwa od spraw beznadziejnych to rodzaj modlitwy, która jest skierowana do Boga lub innego świętego, w celu uzyskania pomocy w trudnej sytuacji, która wydaje się beznadziejna. Modlitwa ta jest często wypowiadana przez osoby, które szukają wsparcia i nadziei w sytuacjach, w których wszystko wydaje się przeciwko nim. Modlitwa od spraw beznadziejnych jest szczególnie popularna wśród osób wierzących, które uważają, że Bóg może im pomóc w każdej sytuacji. Może być również używana przez osoby, które szukają pocieszenia i nadziei w trudnych chwilach. W modlitwie od spraw beznadziejnych osoba prosi o pomoc, wsparcie i błogosławieństwo w trudnej sytuacji, a także o siłę i mądrość potrzebną do jej przezwyciężenia.

Modlitwa do św. Antoniego

„Święty Antoni, wielki nasz Patronie, prosimy Cię pokornie, abyś z wysokości swej chwały wejrzał na nas i przyszedł nam z pomocą. Ty pomagasz wszystkim, którzy wzywają twego pośrednictwa i proszą o opiekę. Nie odrzucaj i naszych ufnych próśb, ale wspomagaj nas w naszych troskach i kłopotach. Twoi czciciele znają twe skuteczne wstawiennictwo w odnalezieniu rzeczy zgubionych, ochronie przed złodziejami, opiece nad podróżującymi, niesieniu ulgi w cierpieniu chorym, biednym i zakłopotanym. Z ufnością błagamy, spraw, abyśmy dzięki twej opiece mieli zawsze silną wiarę, pracowali nad poprawą życia i pomnożeniem łaski uświęcającej. Polecaj nas Najświętszej Maryi, Matce Bożej, której zawdzięczasz szczególną pomoc w pracy dla zbawienia ludzi. Ty wiesz, jak słabi i nędzni jesteśmy, wiesz najlepiej, jakie zło zewsząd nas otacza i jak bardzo potrzebujemy twej pomocy. Prosimy cię, święty Antoni, abyś nas wspomagał w życiu i kierował ku dobremu Bogu. Wspieraj wszystkich, którzy zwracają się do ciebie w swych potrzebach i troskach. Niech wszyscy odczuwają twoją opiekę i doznają twej pomocy, wielbiąc Boga Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Amen.”

Modlitwa do św. Antoniego o znalezienie

„Święty Antoni! Wielką łaską obdarzył Cię Bóg, czyniąc patronem rzeczy zgubionych i skradzionych. Stroskany przychodzę do Ciebie ufając, że pomożesz mi w odnalezieniu rzeczy zgubionej, której bezskutecznie szukam. Wspomnij na to, jak wielką łaskę Bóg wyświadczył Tobie, posyłając do Ciebie wszystkich strapionych, ufających, że Twojej modlitwie Bóg niczego nie odmówi. Jakże często się działo, że za Twoim wstawiennictwem umarli otrzymywali życie, błądzący – dobrą radę, uciśnieni – pociechę, opętani – uwolnienie, trędowaci – oczyszczenie, więźniowie – wolność, podróżujący – pewność życia, kalecy zdrowie, okradzeni – swój majątek, znajdujący się w niebezpieczeństwie – ocalenie, a wszyscy cierpiący – pomoc i pociechę. Także dzisiaj wszędzie doznajemy owoców Twego wstawiennictwa u tronu Bożego. Wyjednaj mi łaskę, abym ja także był jednym z tych, którzy doznali Twojej pomocy. Polecam Twej opiece to co mi skradziono, a jeżeli zgadzam się to z wolą Bożą, to spraw, abym to otrzymał i mógł znowu cieszyć się tym ku Twojej chwale.

Amen.”

Modlitwa do świętego Antoniego od spraw beznadziejnych

św. Antonii

„Święty Antoni, patronie tak wielu spraw, patronie tak wielu ludzi. Ty potrafisz rozwiązać najtrudniejsze sprawy, pomagasz zasmuconych, odnajdujesz to, co zagubione. Dziś ja sama czuję się zagubiona i nie wiem jak odnaleźć drogę do Pana Boga. Tak bardzo grzeszę i tak bardzo nie umiem poukładać trudnych spraw w swoim życiu. 

Proszę, dobry Święty, przyjdź mi z pomocą. Zaopiekuj się mną i podpowiedz, jak najlepiej wyprostować wszystko, co poplątane w moim życiu. Ty wiesz, czym jest zło, wiesz, czym jest smutek. Pomóż mi uwolnić się od złych myśli, pomóż mi być taką osobą, jaką powinnam być. Nie pozwól, by moje problemy miały nade mną przewagę, pomóż mi je pokonać. Błagam zaopiekuj się mną i wszystkimi innymi, którzy uwikłani są w tę samą lub podobną sytuację. Pomóż nam rozjaśnić umysł, pomóż odnowić serce. Pomóż zauważyć swoje grzechy, aby ta trudna sytuacja była dla nas lekcją, abyśmy dzięki cierpieniu potrafili się uświęcić,  bardziej zbliżyć do Pana Boga.

Święty Antoni, Ty zostałeś nawiedzony przez Dzieciątko Jezus, to Ciebie zapewniło ono o miłości Pana. Proszę, wlej w moje serce nadzieję i wiarę, daj, bym zawsze odczuwała Bożą miłość i Jego Ojcowską opiekę. Nie pozwól, bym popadła w zwątpienie lub niewiarę w związku z moją trudną życiową sytuacją. Módl się za mną w Niebie, bądź moim opiekunem.

Amen.”

Modlitewnik

Modlitewnik

Modlitewnik. Z Panem Bogiem przez życie – ebook ks. Leszek Smoliński

Klikając w link wspierasz apostle.pl!

(Visited 23 344 times, 11 visits today)

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *