Modlitwa rodziców za dorosłe dzieci

Modlitwa rodziców za dorosłe dzieci to modlitwa, w której rodzice proszą o opiekę i błogosławieństwo dla swoich dorosłych dzieci. Jest to sposób wyrażenia swojej troski i miłości do swoich dzieci oraz proszenia o pomoc i wsparcie dla nich. Modlitwa rodziców za dorosłe dzieci może być odmawiana w różnych sytuacjach, takich jak ważne decyzje, trudności lub radości, które przeżywają ich dzieci. Jest to sposób, w jaki rodzice mogą połączyć się z Bogiem i powierzyć swoje dorosłe dzieci Jego opiece.

Modlitwa za dorosłe dzieci

„Panie Boże! Z całego serca dziękuję Ci za to, że mogłam zostać matką i babcią. Dziękuję Ci za to, że moje życie jest pełne radości dzięki moim dzieciom i wnukom. Codziennie dajesz mi tak wiele, codziennie widzę Ciebie i Twoje wielkie błogosławieństwo w osobach moich najbliższych.

Proszę Panie, za pośrednictwem Najświętszej Rodziny z Nazaretu, obdarz moje dzieci wszystkim, co dobre. Daj, by nigdy nie zapomniały o Twoich przykazaniach i zawsze czerpały wzór z Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa. 

Święty Józefie, czuwaj, by moje wnuki codziennie widziały w domu wzór chrześcijańskiego ojca, który będzie potrafił zbliżyć ich do Ojca w Niebie. 

Najświętsza Panienko, czuwaj, by moje wnuki codziennie widziały w  domu wzór chrześcijańskiej matki, by uczyły się przy tym czułości, miłości, miłosierdzia i empatii.

Proszę Panie, pozwól moim dzieciom dobrze wychować moje wnuki. Wlej w ich serca dary Ducha Świętego, by potrafiły jak najpełniej przekazać dzieciom  chrześcijańskie wartości, by jak najbardziej zbliżyli się do Ciebie. Daj, by wszyscy potrafili czerpać siłę i natchnienie z Twoich słów, zawartych w Piśmie Świętym.

Boże, nie pozwól, by w ich domu kiedykolwiek zdarzyło się nieszczęście. Ochraniaj ich zdrowie, duchowe i fizyczne, chroń od każdego, nawet najmniejszego zła.  Pomagaj w troskach i trudzie dnia codziennego, pomagaj w codziennych życiowych obowiązkach. 

Proszę, Panie, pomóż mi być jak najlepszą matką dla moich dzieci i jak najlepszą babcią dla moich kochanych wnuków. Obdarz mnie opieką św. Anny – babci naszego Zbawiciela, tak bym zawsze potrafiła służyć mojej rodzinie pomocą, dobrą i mądrą radą, dobrym słowem, bym zawsze była dla nich ostoją. Proszę, miej w opiece wszystkich, których tak bardzo kocham, daj byśmy wszyscy wzrastali razem w wierze dla Twojej chwały. Amen.”

Krótka modlitwa za dorosłe dzieci

„Zawierzam Ci, Jezu, moje dorosłe dzieci,

aby umiały podejmować odpowiedzialne decyzje

i nieustannie wracać do Ciebie.

Dodaj im wiary, nadziei i miłości.

Nie dozwól, aby kiedyś zapomniały o Tobie i o rodzicach.

Strzeż ich bliskich i rodzin, w których żyją.

Niech w ich życiu wypełnia się Twoja wola.”

ks. Mateusz Szerszeń – CSMA

Modlitewnik

Modlitewnik

Modlitewnik. Z Panem Bogiem przez życie – ebook ks. Leszek Smoliński

Klikając w link wspierasz apostle.pl!

(Visited 874 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *